Radu Sirbu - životopis

12. srpna 2008 v 17:37 | Jana |  Radu Sirbu
Radu Sirbu
Zpěvák
Datum narození: 14.12. 1978.
Místo narození: Orhei, Moldávie,
Znamení: Střelec
Radu Sirbu se narodil 14. prosince 1978 v Peresechina v blízkosti města Orhei. Už ve školce byl prý pěkně drzej spratek. Jenže Radu si to mohl dovolit, protože jeho maminka byla učitelkou právě ve školce. Ve škole ho pak obletovaly holky, protože jim Radu pořád něco zpíval. A tak si to zařídil tak, že za každou písničku dostal pusu.

Raduova láska k hudbě se u něj projevila, když v deseti letech dostal od otce kytaru. Chodil na hudební školu, kde studoval hru na klavír a kytaru. Protože se ale kvůli otcově práci museli přestěhovat, Radu nemohl dokončit studium a tak nastoupil do normální vysoké školy. Po maturitě pracoval u otce na diskotéce a taky dělával DJ na školních diskotékách. V roce 1998 vstoupil do oboru hlasového hraní i oboru opery na Moldavské hudební konzervatoři. Pak začal učit v institutu, který založili jeho rodiče, "Artshow". Začal skládat vlastní písně a našel ruskou rockovou kapelu "Zenith", ve které zůstal dva roky.

V roce 2001 vstoupil do dance-popové skupiny O-Zone. Kariéra O-Zone nabrala otáčky s hitem Dragostea din tei. Byl číslo 1 ve všech hitparádách v celé Evropě. To byl rok 2004. už v lednu 2005 se ale skupina rozpadla, ale song získal úspěch ještě v Japonsku.

Radu Sirbu odtajnil své manželství s Anou a oznámil, že čekají potomka. 1.července se narodila Anastasia-Dalia. Radu malou popsal: "Vypadá jako my dva dohromady - vzala si ty nejlepší části z nás!"

V létě 2005 produkoval album svého přítele Mahaye, a přispěl k písni "Dulce". Nyní Radu pracuje na své solokariéře pod jménem "RadU". Radu Sirbu hraje na klavír a bicí, ale jeho oblíbený nástroj je kytara, která je hodně na jeho albu "ALONE"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo z kluků se ti nejvíc líbí?

Dan
Arsenie
Radu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama