O-Zone - o skupině

10. srpna 2008 v 8:48 | Jana |  O-Zone
Skupinu založil Dan v roce 1999. V té době to byl rockový projekt, na kterém se s ním podílel Petru Jelihovschi. Nakonec ale založil taneční skupinu O-Zone a s Petru natočili album Dar, unde esti..., které mělo velký úspěch, ale Petru brzo skupinu opustil. A tak Dan uspořádal konkurz. Ale ještě předtím poznal Dan Arsiho, který ho zaujal svým zpěvem. Radu konkurz propásl, naštěstí si Dan nikoho nevybral a tak mu Radu zavolal, zazpíval a Dan ho vzal.

A tak kluci začali. Jenže záhy zjistili, že Moldavský trh je pro ně málo a tak se vydali s demo nahrávkou a přesvědčením, že jim to vyjde do Rumunska do Bukurešti. To byl rok 2002. Tam našli Dana Popiho, který je generální manager Medea Servises, rumunským zástupcem Sony Music. Kluci podepsali smlouvu a hned se pustili do nahrávání svého prvního alba Number 1. První představený song z tohoto alba byl Numai tu. Dostal se do rumunské Top 100 a všechna rádia ho hrála jako o život. Další hity byly Sarbatoarea Noptilor de Vara a Dar, unde esti..Největší přízeň si však získal hit Despre tine, vyšel v Rumunsku v zimě roku 2002 a z kluků udělal definitivně novou hvězdu rumunské taneční scény a odstartovalo O-Zonemánii. Celé toto album byl nejlépe prodávaný produkt v Rumunsku až do začátku roku 2003, protože kluci nezaváhali a vydali nové CD DiscO-Zone. S tím už konečně prorazili do Evropy. Hlavní píseň Dragostea din tei byla pro Rumunsko novinkou.
Do Evropy prorazili s CD DiscO-Zone a hitem Dragostea din tei. Pro Evropu byl singl Dragostea din tei odrazový můstek pro kluky. Teď je v Evropě aktuální hit Despre tine, který kluci uvedli dřív v Rumunsku, než Dragostea din tei. Ale O-Zonemánie v Evropě propukla velmi rychle a kluci se tak stali hvězdami i v Evropě. Ve 13 zemích se umístili na prvním místě s Dragostea din tei a už se prodalo přes 5 milionů CD DiscO-Zone.
V Kišiněvu O-Zone uvedli své debutové album v roce 1999. Velmi úspěšné album, protože z jedenácti písní se jich osm stalo hitem. V té době měla O-Zone jen dva členy - Dana Balana a Petru Jelihovski. Ale "tahle skupina neměla žádnou budoucnost, protože Petru bral muziku jen jako hobby," říká Dan, zakladatel a leader skupiny O-Zone.
To byl důvod, proč se po krátkém čase skupina rozešla. Ale Dan nepřemýšlel o tom, že by to vzdal. Zařídil konkurz, který přitáhl pár set kandidátů. "Ale nic dobrého. Byl jsem šťastný, když jsem našel Arsenieho. Ačkoli zpočátku se mi nelíbil, protože měl ruský přízvuk." Danova nejistota se ale rozplynula, když na "zkoušce" Arsenie zazpíval "Love me tender" (Miluj mě něžně). V tom momentu se dalo duo dohromady, ale to ještě nebyl konec, protože dva týdny po konkurzu zavolal jiný chlapík, který chtěl zkusit své štěstí. V té době měl Radu nahrávací studio pro děti. "To je to, proč jsem přišel zpívat před Dana. Zkoušel jsem, jak se děti cítí, když přijdou ke mně!" Od toho okamžiku šlo všechno bez obtíží. O-Zone napsali song "Nu ma las de limba noastra..." (pozn. to je nejspíš to demo, s kterým všude chodili) a v srpnu 2001 bylo nové album O-Zone připraveno k vydání. Mezitím se natáčel videoklip k Numai tu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama