Arsenie Toderas - životopis

12. srpna 2008 v 17:39 | Jana |  Arsenie Toderas
Arsenie Toderas
Zpěvák
Datum narození: 22.07. 1983,
Místonarození: Moldávie, Kišiněv

Znamení: Rak Arsi Toderas spatřil světlo světa 22. července roku 1983 v Kišiněvu. Jako malý byl prý rozmazlený a věčně hladový. Trávil většinu času s dědou a babičkou na venkově nedaleko moldavského hlavního města Kišiněva. Nerad se učil a nejraději hrál na kytaru, kterou pro něj představovalo koště.

V dětství snil o tom, že bude cestovat po světě a v 18 už měl proježděnou celou Moldávii. Když pracoval ve vinohradech, snil o tom, že si našetří peníze a vydá se za hranice. Později sjel polovinu Evropy a nakonec zakotvil v nejlepší hudební škole, kde se učil na akordeon. Arsenie začal s hudbou v 15 v jedné skupině lidového umění, ve které hrál na basu.

V roce 2001 se dostal do projektu O-Zone. Danovi se ze začátku nelíbil Arsenieho ruský přízvuk ale když mu Arsenie Toderas zazpíval Love me tender, Dan změnil názor. Pak stačilo najít Radua a celý projekt se raketově rozjel. Arsenie mohl opět projíždět Evropu i Japonsko.

Když se skupina v roce 2005 rozpadla, Arsenie začal projekt Arsenium. Jeho první singl byl Love me..., Love me... , který je inspirovaný ruskou Kalinkou. V roce 2006 se účastnil soutěže Eurovision song contest s písní Loca, kterou nazpíval s rumunským rapperem Connect-R a Natálií Gordienco. Skončili až 5. od konce. V ten samý rok Arsenie vydal svojí první desku The 33rd element. Na něm je jak Love me..., Love... tak i Loca i nový song Professional heartbreaker, ke kterému v roce 2007 natočil nový klip. Klip dělala stejná firma jako videoklipy O-Zone - moldavští Simpals.

Arsenie Toderas tančil i v první řadě taneční show Dansez pentru tine (rumunská verze českého Bailanda - tančím pro tebe). S jeho partnerkou Alionou Munteanu tancovali pro jejího tatínka, který potřeboval protézu na jeho nohu. Skončili druzí.


Arsenie Toderas nyní pracuje na dalším albu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo z kluků se ti nejvíc líbí?

Dan
Arsenie
Radu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama